Máte doma pubertiaka, ktorého trápi akné a rozmýšľate ako by ste mu s tým pomohli alebo vy sami trpíte aknóznou pleťou či sa vám v určitom období akné znovu objavilo a radi by ste sa ho zbavili? Akné je najčastejšie kožné ochorenie, ktoré sa vyskytuje najmä v období dospievania. Veľkú úlohu zohráva genetika, v pubertálnom veku je hlavnou príčinou hormonálna zmena, ktorá nastáva v tomto období. V prípade tohto kožného ochorenia ide o nadmerne produkovanie kožného mazu, ktorý sa hromadí v póroch, čo spôsobuje upchatie pórov, čo vedie k zápalovým procesom.

konopí

Tento zápal sa prejavuje začervenaním a hnisavými pupáčikmi, ktoré sa pritom vytvárajú, často krát sú bolestivé. Mnoho mladých takáto pleť ovplyvňuje tiež psychicky, pretože nie sú spokojní s tým ako vyzerajú. Hanbia sa a strácajú sebavedomie. Akné sa môže objaviť aj v inom období nášho života, ako napríklad tehotenstvo, menštruácia, alebo jednoducho ak máte taký typ pleti, že sa vám tvorí viac kožného mazu, ktorý vaše póry upcháva a vytvára tak aknóznu pleť. Človek, ktorý trpí týmto kožným ochorením, by si mal obzvlášť dávať pozor na hygienu rúk a svoju pleť by si mal pravidelne ošetrovať, aby upchaté póry vyčistil, a nedochádzalo k zápalu.

cbd

Pozor aj na fajčenie, ktoré tvorbu akné zhoršuje. Mnoho ľudí sa bráni používaniu priemyselnej kozmetiky vzhľadom na svoj kožný problém a citlivú pokožku. Preto máme pre vás dobrú správu. Vyskúšajte prírodnú liečivú kozmetiku s extraktom cbd, ktorá vám pomôže s vašim kožným problémom a zároveň je citlivá k vašej pokožke. Konopný olej má protizápalové účinky, a keďže akné je vlastne zápalový proces, pravidelným užívaním alebo čistením pokožky sa vám akné pekne stiahne a vaša tvár bude čistá a zdravá. Konope ako také blahodárne pôsobí na pokožku, dodáva jej jas a silu a už po 2-4 týždňoch budete na sebe pozorovať zmeny.

Financie a peniaze

28. 3. 2023