Všade sa dnes stretávame so SMART zariadeniami, ktoré majú svoj vlastný operačný systém a umožňujú nám používať rôzne aplikácie. Medzi nimi aj streamovacie služby a aplikácie na sledovanie videí, seriálov a filmov. Z tohto dôvodu sú dnes hitom aj SMART televízie alebo multimediálne centrá, ktoré stačí len pripojiť k bežnej TV obrazovke. Multimediálne centrum je cenovo dostupnejším riešením, ako spraviť zo svojej obyčajnej TV televíziu SMART. Táto „krabička“ poskytuje prístup na internet, zvyčajne má aj niekoľko USB vstupov a priestor na vloženie SD karty. Ak centrum pripojíte k bežnej televízii, bude mať totožné funkcie ako SMART. Rozdiel je potom v tom, aké multimediálne centrum a s akými parametrami (od ktorých sa bude odrážať jeho výkon a celkový zážitok) si vyberiete. 

Televízny ovládač, Netflix

Zaujali vás chytré TV, ktoré vám umožňujú sledovať obsah na Youtube, Netflixe, HBO GO či iných aplikácií na pozeranie filmov a videí? Chceli by ste na svojej televízii používať aj niektoré ďalšie aplikácie alebo si napríklad prezerať vaše fotky? Odradila vás však pomerne vysoká cena chytrých televízorov? Existuje lacnejšia alternatíva, a tou sú multimediálne centrá. Najznámejšie sú modely od výrobcov Evolveo, Tesla, Google, ale aj Apple. 

Obrazovka, Youtube

Modené multimediálne centrá síce nemajú také výkonnostné parametre ako napríklad moderné PC, no parametre by mali byť ideálne prispôsobené na prehrávanie a nahrávanie videí, na čo sú tieto zariadenia určené. Ich výhodou je preto relatívne nízka cena. Majú aj svoje interné úložisko, ktoré sa však dá rozšíriť pridaním SD karty. Súčasné modely poskytujú takisto prehrávanie v rozlíšení FullHD alebo dokonca 4K. Okrem prehrávania aplikácií na streamovanie video obsahu môžete sledovať aj svoje uložené filmy z USB kľúča alebo SD karty a takisto sa dá prehľadávať internet vďaka dostupnosti internetových prehliadačov. 

Aknózna pleť

27. 3. 2023