Elektrické kolobežky sú novinkou vo svete dopravných vozidiel. Ak si zaobstaráte svoju osobnú elektrickú kolobežku, mali by ste poznať dopravné značenie na cestách a aj pravidlá cestnej premávky. Mnoho ľudí však tieto pravidlá nepozná a jazdia si na svojich elektrických kolobežkách ako sa im zachce. Idú veľmi rýchlo a ohrozujú pri tom ostatných účastníkov cestnej premávky. Avšak mali by ste sa držať určitých pravidiel. Na chodníkoch by ste mali jazdiť nižšou rýchlosťou a neohrozovať chodcov, mamičky s deťmi či kočíkmi alebo aj seniorov. Rýchla jazda na elektrickej kolobežke im môže spôsobiť aj šok alebo vám môžu deti vbehnúť priamo do cesty. Viete v čom je skutočný problém?

elektrická kolobežka

Mnoho elektrických kolobežiek využívajú mladiství, ktorí ešte nechodili do autoškoly. Tým pádom nemajú žiadnu šajnu o tom, čo sa na ulici môže udiať. Nevedia predpokladať, ako sa zachovajú deti, lebo ešte svoje deti nemajú. Ak niekto nemá deti, nemôže ani len tušiť, že dieťa môže raz dva vybehnúť a vbehnúť do cesty kolobežkárovi. Mnohí ľudia však nevedia, že na kolobežkách sa môžu voziť po jednom. Mnohí rodičia vezú svoje deti práve na elektrických kolobežkách, kde dieťa sa drží prednej tyčky. To je nemysliteľné, takto ohrozovať svoje dieťa na ceste.

mestské kolobežky

Elektrické kolobežky si však nemôžu dovoliť mnohí ľudia. Ich kúpou by nemali na iné potrebnejšie veci. Cena kvalitných elektrických kolobežiek sa pohybuje od päťsto eur vyššie. Čo rozhodne nie je ani náhodou málo. Cena je privysoká na to, čo je to vlastne elektrická kolobežka. Pri elektrickej kolobežke musíte rátať aj s nabíjaním svojej elektrokolobežky. Elektrické kolobežky by mali byť monitorované a taktiež aj ľudia, ktorí na nich jazdia. Ak idú príliš rýchlo, mali by tiež dostať pokutu. Taktiež by kolobežkári mali mať vodičský preukaz, pretože aj elektrická kolobežka patrí medzi vozidlá, ak s ňou idú na cestu.