Máte stále ten istý sen. Váš sen spočíva v tom, že raz budete vlastniť a bývať vo vašom nádhernom rodinnom dome. Ako si splníte váš sen, ktorý vidíte len v diaľke? Je to až také nereálne? Dom skrýva množstvo úžasných vecí. Rozmýšľate nad stavbou bungalovu alebo poschodového rodinného domu? Čo je pre vás výhodnejšie? Aké sú nevýhody práve poschodového rodinného domu? Pri výbere toho, aký dom si postavíte zvážte viacero faktorov. Prvým faktorom je, či sa vám bude chcieť chodiť po schodoch vo vašom poschodovom rodinnom dome aj viackrát za deň.

poschodový dom

Ak si na hornom poschodí vytvoríte izby, napríklad detskú izbu, spálňu, pracovňu, musíte počítať s tým, že zakaždým, keď si budete chcieť ísť pospať, budete musieť vyšlapať veľa schodov. Na dolnom poschodí si môžete vytvoriť kuchyňu spojenú s obývacou miestnosťou. O takomto dome sníva veľa partnerov. Ak raz chcete mať deti, schody môžu byť pre ne veľmi nebezpečné. Zo schodov vedia veľmi ľahko spadnúť alebo aj pošmyknúť sa. Pri takomto páde si môžu tiež zlomiť ruku alebo nohu. To je v tom lepšom prípade. V obchodoch sa dá kúpiť zábrana na schody, ktorou by ste ochránili aspoň trochu vaše deti. Ďalším faktorom pri výbere vášho rodinného domu je zváženie, či máte dostatok sily na to, aby ste svoj veľký dom neustále upratovali. Veľký dom sa ťažko upratuje. Navyše, ak je aj poschodový. Bungalov poupratujete veľmi jednoducho a aj rýchlo.

veľký dom

Bungalov je typ rodinného domu, kde máte všetky izby a miestnosti na jednom podlaží. Vstúpite do bungalovu, očarí vás jednoduchá chodba s chodbovými vešiakmi na kabáty, ďalej pokračujete rovno a prídete do kuchyne spojenej s obývacou miestnosťou. Na tom istom podlaží máte aj všetky ostatné izby, akou je spálňa, detské izby, kúpeľňa, záchod a môže tam byť aj pracovňa. Váš nový dom bude stáť na vašom pozemku. Nehnuteľnosť nezaberie celkovú plochu pozemku, takže vám zostane aj priestor na vytvorenie záhradky. Mať záhradu je vynikajúcim riešením na využitie voľného priestranstva. Môžete si zasadiť ovocné stromy, urobiť záhony na pestovanie zeleniny, či urobiť si tam bazén. Na svoju záhradu si taktiež môžete osadiť drevený altánok alebo vytvoriť terasu, kde si budete môcť vychutnávať rannú kávičku alebo západ slnka so svojim partnerom.

Učenie detí

3. 4. 2024