Veľkoobchody, sklady, logistické centrá, ale aj menšie prevádzky, predajne a podobne musia používať palety, na ktorých sú uložené tovary rozličného druhu, uskladňujú ich alebo ďalej prepravujú. Doposiaľ to boli palety z dreva, ktoré sa však časom a frekvenciou používania opotrebovali, lámali, a tak ich bolo treba nahradiť inými, s dlhšou životnosťou. Na svet prišli plastové palety, s rovnakými rozmermi ako drevené, ale s možnosťou objednať si palety na mieru. Spoločnosť Schoeller Allibert vám plastové palety ich vyrobí presne podľa vašich požiadaviek, dokonca vám dokáže vyčísliť aj výšku finančných úspor, ak vymeníte nekvalitné drevené palety sa nezničiteľné plastové. Okrem peňazí sa dá ušetriť aj veľa času, a tiež priestoru, pretože palety sa dajú stohovať, teda uložiť na seba.

Výhody plastu sú nespochybniteľné

Plast je odolný, pevný, palety majú vysokú nosnosť, sú stabilné, hygienické, jednoducho udržiavateľné, stačí ich poumývať. Svoj tvar držia stabilne v každých poveternostných podmienkach, nedokážu absorbovať vlhkosť a spĺňajú hygienické požiadavky aj zahraničných obchodných partnerov. Sú vždy pripravené na použitie, pomôžu v každej situácii, nepotrebujú špeciálne ošetrovanie, takže šetria aj peniaze.

Stohovateľnosť ušetrí dostatok miesta

Pri nákupe plastových paliet síce siahnete hlbšie do vrecka, no investície z dlhodobého hľadiska sú návratné už čoskoro. Palety BiPP vám dokážu znížiť náklady a znížením počtu ciest aj veľa času. Pre exportné palety sú typ EOS štandardom v Európe, hlavne kvôli požadovaným hygienickým vlastnostiam. Menšie firmy si nemôžu dovoliť nakúpiť vratné plastové palety, ale to neznamená, že ich nemôžu využívať, existuje totiž možnosť nákupu jednosmerných paliet, teda EOS palety na obmedzený počet ciest. K dispozícii je 60 druhov, trocha menej robustné ako vratné, ale použiteľné viackrát ako raz. Plast má však veľa benefitov, nepotrebuje fungicídne ošetrovanie ako drevo, materiál je recyklovaný, takže prijateľný ? všade vo svete.

Dýchajte zhlboka

16. 9. 2023