Aký je vlastne význam hlavných vchodových dverí? Predovšetkým musia nám a našim priestorom dopriať zaručenú bezpečnosť. Z tohto dôvodu je dôležité primárne vyberať dvere vyrobené z kvalitných a odolných materiálov. Stále však neviete, aký typ dverí respektíve z akého materiálu by vyhovoval práve vám a vášmu domovu? Skúsme sa zamerať priamo na tú najkvalitnejšiu možnosť v podobe hliníkových dverí. Hliníkové dvere cena síce nie je najnižšia, ale to len poukazuje na fakt, aký je hliník v súčasnosti cenný, a to okrem iného vďaka svojim odolnostným vlastnostiam. Aj napriek vyššej cene treba poukázať na fakt, že tento typ dverí z hliníku v popularite už predbehol dvere drevené a tlačí sa na svojho konkurenta- lacnejšie plastové dvere. Dôvodom je zrejme aj to, že hliníkové prevedenie dverí spoľahlivo vyhovuje prísnym tepelno – izolačným normám v spojitosti s ekologickými stavbami.

Budova, zábradlie, bicykel

odolné a vyžadujú minimálnu údržbu.

A v tom majú navrch ako oproti dreveným, tak aj plastovým dverám, ktoré bez potrebnej údržby po čase podliehajú viditeľnému poškodeniu, napr. vplyvom počasia. Naopak hliník je odolný voči korózii a takisto voči extrémnym zmenám počasia. Poradí si so silnými slnečnými lúčmi ako aj naopak s mokrom a dažďom. Kvôli svojim odolnostným vlastnostiam má takisto vysokú životnosť, ktorá sa v prípade takýchto dverí odhaduje až na 100 rokov. Rovnako tak nevyžaduje ťažkú údržbu, v podstate tento materiál stačí len občas pretrieť, aby si uchoval svoj lesk.

Kľúč vo dverách

Majú štýlový a elegantný dizajn na mieru.

Hliníkové rámy sú oproti dreveným a plastovým výrazne tenšie vďaka pevnosti tohto materiálu. Štíhlejší dizajn pôsobí moderne a esteticky. Spomeňme takisto fakt, že typ hliníkových dverí sa vyrába na mieru, ideálne práve pre váš stavebný otvor. Stačí si len objednať vyhovujúce rozmery, ktoré sa v tomto prípade dajú prispôsobiť na mieru.