Moderné presklené realizácie sú veľmi často využívaným prvkom najmä v dnešných novostavbách. Nádych modernosti a nadčasového dizajnu však dokážu dodať i stavbám starším, ktoré sa vďaka jedinečnému priehľadnému prevedeniu skla dokážu zbaviť svojho zastaralého dojmu. Aj menšia sklenená inštalácia dokáže totiž to starú budovu oživiť a dodať jej dávku súčasného trendu, ktorý je v stavebníctve populárny. Sklo vie veľmi pekne vyniknúť najmä na zábradliach, avšak mnoho ľudí sa skleneného zábradlia obáva hlavne kvôli bezpečnostným dôvodom.

schodisko so zábradlím

Sklenené zábradlie považujú za nebezpečné z toho dôvodu, pretože hrozí riziko jeho rozbitia, pričom črepiny skla vedia napáchať nepekné zranenia. Pokiaľ vás trápia podobné obavy, nemusí sa vôbec trápiť, lebo sklo, ktoré sa používa pri výrobe zábradlia je maximálne bezpečné a dostatočne odolné voči rozbitiu. Keď by ste takéto sklo chceli rozbiť, museli by ste sa naozaj veľmi snažiť, aby sa vám to podarilo. Sklo, použité pri výrobe a inštalácií zábradlí je natoľko pevné, že dokáže udržať aj určitú záťaž váhy. Okrem toho je ideálne aj na vonkajšie použitie, pretože je schopné odolávať počasiu, a tým pádom vás nemusí trápiť ani to, ak bude náhodou pršať, snežiť alebo bude vonku tuhý mráz. Sklenené zábradlie sa na zvolené miesto inštaluje za pomoci rovnako odolných konštrukcií z materiálov, ako je napríklad nerez. Tieto konštrukcie a rôzne bezpečnostné úchyty následne zábradlie zo skla držia uchytené pevne na svojom mieste.

sklenené zábradlie

Vrátane sklenených balkónových zábradlí, takéto zábradlie pekne vynikne aj vo vnútorných priestoroch domu či inej stavby, kde zaujme nejedného návštevníka svojim jednoduchým, ale zároveň elegantným prevedením. Navyše priehľadné sklo neprekáža ani v šírení denného svetla, takže vám nebude nikde zbytočne vytvárať tieň. Pokiaľ by ste, ale chceli, aby sklo nebolo čisto priehľadné, je možné na neho aplikovať aj nejakú formu úpravy. Napríklad sa dá použiť i sklo mliečne, ktoré nie je až tak úplne priehľadné, prípadne iná povrchová úprava.