Za najčastejší dôvod kúpy LED svetiel sa považuje práve ich jedinečná vlastnosť enormnej životnosti, ktorá je zároveň podporená aj ich šetrnosťou. Pokiaľ teda hľadáte úsporné svietidlo, pri ktorom máte zaručené, že vám vydrží naozaj dlho, siahnite určite po LED svetlách. Vrátane týchto známych a výhodných vlastností sú však tieto svetlá populárne aj kvôli tomu, že je ich možné umiestniť takmer kdekoľvek. Osvetlíte nimi dokonca aj také zákutia, kde sa žiadne iné svetlo nainštalovať nedá. Veľmi dobre si rozumejú aj s vonkajším prostredím, kde na ich dlhú životnosť nemá vplyv ani voda a nepriaznivé počasie.

vonkajšie LED osvetlenie

Nech už teda zvolíte vonkajšie LED svetlo ako hlavné osvetlenie či iné dekoračné svetelné reťaze alebo pásy, nemusíte sa obávať, že by ich nejakým spôsobom poškodil dážď, sneh, slnko, mráz alebo iné vplyvy počasia. Ku každému LED svetlu je však dôležité mať kompatibilný napájací zdroj, vďaka ktorému bude ich dlhoročné fungovanie bezproblémové.

LED pás

V súvislosti s LED svetlami, ktoré sú síce vďaka ich odolnosti voči vode, vlhkosti a iným vonkajším faktorom vhodné na použitie aj v exteriéri, je ale nevyhnutné vybrať rovnako prispôsobivý napájací zdroj. Ak plánujete využívať takéto osvetlenie vonku, odporúčame zvoliť LED napájacie zdroje GLP https://www.ledprodukt.sk/211-glp-mled, ktoré sú taktiež ako samotné svetlá, odolné voči vode. Bez výčitiek ich je tým pádom možné použiť vo vonkajšom prostredí, kde im nebude prekážať vlhkosť a iné faktory pôsobiace v exteriéri. V prípade potreby sa však vodeodolné napájacie zdroje pre LED svetlá dajú použiť aj na iných miestach, kde sa rovnako skvele hodia. Reč je napríklad o kúpeľni, kde sa často vyskytuje zvýšená vlhkosť alebo hrozí riziko ich namočenia. Netreba avšak zabúdať na to, že zdroj svetla musí byť s konkrétnym typom svetla naozaj kompatibilný, pretože ak nebude k nemu sedieť, dané osvetlenie nemusí fungovať správne, resp. vôbec.