Pravdepodobne ste si všimli, že produkty osvetlujúce interiér, ale aj exteriérny priestor majú novú podobu, respektíve halogénové vlákno bolo nahradené novou technológiou LED (svetlo vyžarujúcou diódou). Takáto technika dnešných svetelných produktov je oveľa úspornejšia a navyše aj oveľa viacej vydrží. Technológiu osvetlenia LED nájdeme aj forme samolepiacich pásikov, na ktorých sú tieto diódy pripevnené. Ide o balenie v podobe 5 metrového kotúča, ktorého rgb led pásiky majú veľmi praktické vlastnosti, pretože ich môžeme nalepiť na ľubovoľné miesto a to prakticky úplne jednoducho, bez zbytočnej námahy. Stačí iba nájsť vhodné miesto, aké chcete osvetliť. Ide o elegantne pôsobiaci pás obložený diódami LED, ktoré ak zapneme, tak začnú vyžarovať kvalitné svetlo, čím osvetlia vybraný priestor v miestnosti.

žlutý pásek

Takáto technika sa používa napríklad k osvetleniu kuchynskej linky, ale to skôr vravíme o klasických bielych pásikoch, ktorých diódy vyžarujú svetlo sfarbené do biela. No rovnako populárna voľba, ktorú som spomenul ako prvú (s prívlastkom red, green a blue) je o niečo nápadnejšou, skôr dekoratívnou a pestrejšou formou, nakoľko vravíme o pestrom sfarbení v podobe až troch farieb a to červenej, zelenej a modrej. Miesto oblepené týmito pásikmi s diódami tak bude pôsobiť výrazným a zaujímavým dojmom. Využitie rgb pásikov je rôzne, prakticky záleží od vašej voľby, ale sú ideálnou voľbou napríklad pre reklamné účely, svojim osvetlením dokonale zviditeľnia vystavený kus v predajni, ale využiť ich môžete napríklad aj k osvetleniu baru, či pri spoločenských udalostiach, ale aj u vás doma či v interiéri auta,… skrátka všade, kde potrebujete vytvoriť tú správnu atmosféru, dekorovať, alebo zaujať.

led pás

  • Ich skvelé vlastnosti tu ale nekončia, k pásikom je dostupný aj diaľkový ovládač, pomocou ktorého môžete meniť a stimulovať rytmus žiarenia svetiel, respektíve striedať farby žiarenia podľa vhodného okamžiku a to veľmi pohodlne, na diaľku.

Japonský štýl je IN

21. 12. 2017