Tantra masáž sa stala vo svete erotiky pojmom. Obľúbili si ju muži aj ženy najrôznejšieho veku pre jej pôsobivé efekty nielen v oblasti sexuality, ale aj pre celkové upokojenie organizmu, znovunájdenie svojho ja, a pre posilnenie eliminácie hormonálnej disbalancie. Tantru je možné prevádzkovať prakticky kdekoľvek a kedykoľvek, postačí na to vhodné prostredie, kde je ticho a pokoj, nepotrebujete žiadne zvláštne technické vybavenie, ani prehnané nároky na vybavenie priestorov. Predsa len je ale potrebné dodržať isté pravidlá, aby táto činnosť mohla byť úspešná, a to ako zo strany tantrického masážneho salónu, tak aj klienta.

tantra masáž

Ako by sa mal klient na masáž pripraviť, aby priniesla svoje ovocie?

Životný štýl – možno to bude znieť trochu odvážne, ale väčší zážitok z masáží všeobecne, a to sa týka aj tantry, majú ľudia s vegetariánskym či vegánskym spôsobom života. Pojedanie mäsa totiž zvyšuje pomerne enormne množstvo stresových hormónov v krvnom obehu, a tým sa narúša vnímanie priebehu masáže. Vegáni a vegetariáni sú citlivejší na vnímanie prenosu energií a na prenos nervových vzruchov, tým pádom si z masáže vždy odnášajú krajšie zážitky.

masážny salón

Alkohol a drogy – drogová závislosť je skutočný problém a tantra od nej môže napomáhať, ale do profesionálneho salónu pod vplyvom drog či alkoholu nikdy nevstupujte. Budete vykázaní pri najmenšom podozrení na konzumáciu týchto látok. Neodporúča sa ani prehnané fajčenie cigariet, tie tiež zvyšujú hladinu stresových hormónov, navyše cigaretový dym páchne, čo nie je príjemné ani pre masérku. Decht z cigariet sa tiež vylučuje cez pokožku, takže sa tým narúša celkovo príjemný pocit z masérskeho úkonu.

Tučné jedlá – najesť sa pred vstupom do tantrického salónu na prasknutie tučným alebo presladeným pokrmom znamená zbytočne sa ochudobňovať o zážitky z masáží, pretože organizmus v tej chvíli začne všetku energiu presúvať do trávenej potravy, a klesá potom citlivosť vnímania intenzity telesných dotykov.

Šoférovanie

24. 2. 2024