Protipožiarne dvere nie sú len také obyčajné dvere. Dokážu totiž zachraňovať životy. Poďme si zhrnúť niekoľko hlavných faktov a mýtov, ktoré o protipožiarnych dverách kolujú. A možno vás presvedčíme, aby ste si aj vy hneď teraz minimálne jedny zadovážili.

  1. Protipožiarne dvere zabraňujú šíreniu požiaru.

Áno, je to tak. Nie nadarmo sa predsa volajú protipožiarne. Vzniknutý požiar zázračným spôsobom neuhasia, ak však už v určitej miestnosti požiar vznikol, dvere pomáhajú, aby sa oheň nešíril do iných miestností. Alebo chránia únikové cesty, aby ste dokázali v určitom čase odísť do bezpečia. Dvere sú schopné podľa typu a konštrukcie udržať oheň na 15 až 90 minút. A to nie je všetko. Protipožiarne dvere vás neochránia len pred ohňom, ale aj dymom, teplom a hlukom.

  1. Protipožiarne dvere sa umiestňujú len do technických miestností, suterénov a komerčných budov.

Je to mýtus, o ktorom sú doteraz mnohí ľudia presvedčení. Požiar predsa môže vzniknúť všade – ako v nákupnom centre, priemyselnej hale, tak aj v súkromnom dome alebo byte. Nie je hanba si protipožiarne dvere nechať osadiť aj doma. Ide tu predsa o vaše vlastné bezpečie.

Poziarnici

  1. Protipožiarne dvere sú kovové a nevzhľadné.

V skutočnosti sú dvere vyrábané v mnohých prevedeniach. Ak chcete dosiahnuť čo najväčšiu možnú ochranu, oceľová varianta je samozrejme najlepšia voľba. Existujú však aj dvere drevené a kombinované. Všetky by mali byť vybavené samozatváračom pre správne uzatvorenie dverí.

Protipoziare_dvere

  1. Protipožiarne dvere sú ťažko dostupné.

To ste asi ešte nenavštívili stránku stavebno-obchodnej spoločnosti LM-mont. Protipožiarne dvere rôznych druhov a iné protipožiarne konštrukcie – okná, steny, fasády nájdete práve tu. Certifikované materiály použité na ich výrobu, sú zárukou spokojnosti. Od pocitu bezpečia vo vašej domácnosti vás už delí len jeden krok. Kontaktovať spoločnosť LM-mont a objednať si svoje protipožiarne dvere.