Nedostatočne, či nevhodne zabalený balík dokáže narobiť poriadnu škodu. Keďže balík počas cesty prechádza niekoľkými rôznymi miestami, skladmi, strojmi a pracovníkmi, niekedy sa môže stať, že príde k jeho poškodeniu. Preto by ste vždy mali zvoliť dostatočne odolný a chrániaci obal, ktorý poskytne obsahu zásielky dokonalú ochranu pred vplyvmi hroziacimi vo vonkajšom prostredí (voda, špina, sneh, dážď), ale aj voči jeho manipulácií počas procesu doručenia. Poškodenie balíka nemusí byť spôsobené ani úmyselne, niekedy sa stane, že sa zásielka zničí počas toho, ako sa dostane do kontaktu s inými balíkmi, ktoré môžu mať nevhodný obal a znehodnotiť tak svojím obsahom ďalšie.

Rôzne druhy obálok

Na ochranu pred akýmikoľvek rizikami zničenia slúžia igelitové obálky https://www.2packsk.sk/obalky-sk/plastove-obalky-sk, ktoré pomôžu zabezpečiť bezpečné prepravenie a doručenie hociktorej zásielky. Vďaka igelitu sú odolné voči vode a obsah balíka je tak chránený aj pred zlým počasím. Takéto obálky z igelitu môžete použiť na súkromné účely, keď posielate niečo dôležité, čo by sa mohlo počas cesty poškodiť. Okrem súkromných účelov tieto druhy obálok veľmi často využívajú rôzne obchody a podniky, ktoré do nich balia svoje objednávky. Na trhu sa dajú kúpiť vo veľkých množstvách a rozličných veľkostných možnostiach, takže postačia aj na zabalenie väčšej objednávky.

Igelitová obálka

Na zachovanie súkromia majú obálky vnútornú časť čiernej farby, aby sa nedalo vidieť dovnútra. V prípade, že by ste však mali do igelitových obálok odkladať niečo doma a chcete mať prehľad, zoženiete aj priehľadné obálky, vďaka ktorým rýchlo zistíte, čo sa v nich nachádza. Vrátane čiernych a priesvitných obálok z igelitového materiálu, nájdete aj rôzne ďalšie farebné možnosti, ba dokonca ak ste podnik, viete si dať igelit potlačiť napríklad logom alebo firemnými farbami. Vrátane veľkosti a farby môžete pri igelitových obálkach vyberať aj z rozličnej hrúbky, ktorej úlohou je udržať zásielku, aby sa kvôli vyššej hmotnosti zabaleného obsahu neroztrhala.